תביעה להגדלת מזונות

תביעה להגדלת מזונות

תביעה להגדלת מזונות אומנם נחשבת כנפוצה, אך יחד עם זאת, מדובר בתביעה מורכבת – בעיקר אם בהשוואה אל תביעה למזונות ראשונית.

בכדי שתהיה עילה להגשת תביעה להגדלת מזונות, יש להצביע על שינוי נסיבות מהותי, אשר בגינו האם מבקשת הגדלה בסכום המזונות אשר נקבע לה – לדוגמא, הרעה במצב הכלכלי של האם, שיפור משמעותי במצב הכלכלי של האב, צורך בטיפולים רפואיים עבור הילד ועוד.. .

בטרם הגשת התביעה, ההמלצה תהיה להיוועץ באחד מאותם עורכי דין מזונות הבקיא באופן פרטני בפסיקות שונות אשר נעשו סביב תחום זה בשנים האחרונות.

עורך הדין יבדוק בצורה מקיפה את עילת התביעה, וכמובן, ילווה וייצג את התובעת לאורך כל שלבי התביעה.

דמי מזונות במשמורת משותפת
עד לשנת 2017 תביעת דמי מזונות במשמורת משותפת, הייתה מוגשת בדרך כלל על ידי האם, כאשר על האב חלה החובה לשלם דמי מזונות בסכום קבוע, מדי חודש.

בשנת 2017, חל שינוי משמעותי,  בעקבות פסיקה מהפכנית, על פיה הורים לילדים בגילאים 6 עד 15 במשמורת משותפת, חבים באופן שווה במזונות ילדיהם – אופן החלוקה נקבע בהתאם ליכולות כלכליות ורלוונטי בעיקר במצב בו שכרם של שני ההורים הוא פחות או יותר זהה.

למרות שמדובר בפסיקה יחסית חדשה, היא פותחת גם צוהר לאפשרות הגשת תביעה להגדלת מזונות – בעיקר במצבים בהם בפועל, הילדים לדוגמא, נמצאים יותר אצל אחד ההורים, או במקרה של הרעה או הטבה במצבו הכלכלי של אחד ההורים – כמובן, גם בנושא, זה ההמלצה היא להיוועץ עם עורכי דין מזונות אשר בקיאים בפסיקה, על כל מה שהיא טומנת בחובה.

מעוניינים להגיש תביעה להגדלת מזונות? זקוקים לייעוץ בנושא דמי מזונות במשמורת משותפת? אתם נמצאים במקום הנכון.
עורך דין זיו בייטל מתמחה בתחום דיני המשפחה, ובעל ניסיון מעשי רב בתחום המזונות.

עורך הדין עובד עם גופים גדולים ומשמעותיים כמו ויצו, שי"ל של משרד העבודה ועוד..

עורך הדין ילווה אתכם לאורך כל ההליך תביעה להגדלת מזונות, כמו גם בכל נושא רלוונטי אחר, ייצג אתכם בבתי המשפט לענייני משפחה, ויהיה זמין עבורכם לכל שאלה. 
 

אני כאן כדי לעזור.

לשיחת היכרות ללא התחייבות יש להשאיר פרטים מטה ואדאג שהמשבר הזה יהיה מאחוריך