תביעה להגדלת מזונות | עו”ד זיו בייטל

תביעה להגדלת מזונות

תביעה להגדלת מזונות

תביעה להגדלת מזונות אומנם נחשבת כנפוצה, אך יחד עם זאת, מדובר בתביעה מורכבת – בעיקר אם בהשוואה אל תביעה למזונות ראשונית.

בכדי שתהיה עילה להגשת תביעה להגדלת מזונות, יש להצביע על שינוי נסיבות מהותי, אשר בגינו האם מבקשת הגדלה בסכום המזונות אשר נקבע לה – לדוגמא, הרעה במצב הכלכלי של האם, שיפור משמעותי במצב הכלכלי של האב, צורך בטיפולים רפואיים עבור הילד ועוד.. .

בטרם הגשת התביעה, ההמלצה תהיה להיוועץ באחד מאותם עורכי דין מזונות הבקיא באופן פרטני בפסיקות שונות אשר נעשו סביב תחום זה בשנים האחרונות.

עורך הדין יבדוק בצורה מקיפה את עילת התביעה, וכמובן, ילווה וייצג את התובעת לאורך כל שלבי התביעה.

דמי מזונות במשמורת משותפת
עד לשנת 2017 תביעת דמי מזונות במשמורת משותפת, הייתה מוגשת בדרך כלל על ידי האם, כאשר על האב חלה החובה לשלם דמי מזונות בסכום קבוע, מדי חודש.

בשנת 2017, חל שינוי משמעותי,  בעקבות פסיקה מהפכנית, על פיה הורים לילדים בגילאים 6 עד 15 במשמורת משותפת, חבים באופן שווה במזונות ילדיהם – אופן החלוקה נקבע בהתאם ליכולות כלכליות ורלוונטי בעיקר במצב בו שכרם של שני ההורים הוא פחות או יותר זהה.

למרות שמדובר בפסיקה יחסית חדשה, היא פותחת גם צוהר לאפשרות הגשת תביעה להגדלת מזונות – בעיקר במצבים בהם בפועל, הילדים לדוגמא, נמצאים יותר אצל אחד ההורים, או במקרה של הרעה או הטבה במצבו הכלכלי של אחד ההורים – כמובן, גם בנושא, זה ההמלצה היא להיוועץ עם עורכי דין מזונות אשר בקיאים בפסיקה, על כל מה שהיא טומנת בחובה.

 

 

תביעת מזונות – אישה

 

נשים רבות אשר עומדות לקראת או  מצויות בהליכי כגירושים, מוצאות את עצמן עם שאלות או תהיות שונות לגבי תביעת מזונות אישה.

מזונות אישה הם סכום כסף המשולם על ידי הבעל לאישה, ומטרתו לאפשר לה להמשיך ליהנות מאותה רמת החיים אותה היא ניהלה במהלך שנות נישואיה.

חשוב לציין שבניגוד  לנושא של תשלום מזונות ילדים, הנושא של תביעת מזונות אישה רלוונטי, רק במקרים בהם הגבר והאישה לא השלימו את תהליך הגירושים – וזה תקף גם אם הם נמצאים בעיצומו של תהליך זה, כאשר התשלום יתבצע רק עד למועד קבלת הגט והשלמת תהליך הגירושים.

הבדל נוסף בין מזונות אישה למזונות ילדים, נוגע לכך שמזונות ילדים על פי דין, לוקחים בדרך כלל בחשבון את הצרכים המינימאליים של הילדים, ולעומתם, מזונות אישה טומן בחובו חיוב רחב יותר, כאשר המטרה היא לאפשר לה רמת חיים גבוהה.

דבר נוסף שחשוב לדעת, שבשנים האחרונות, לצד תביעת מזונות אישה, אנחנו עדים גם לתופעה של תביעות מזונות גבר, אשר מספרן הולך וגדל.

תשלמי מזונות בגירושים
כאשר מדברים על תשלמי מזונות בגירושים, מתכוונים בדרך כלל לנושא של תשלום מזונות ילדים. גובה המזונות נקבע בדרך כלל בבית המשפט לענייני משפחה, כאשר קביעת סכום המזונות מתבצעת תוך שימת דגש על פרמטרים כמו: גיל הילד, צרכי הילד (מזון, מדור, הלבשה והנעלה, חינוך, בריאות, חוגים ועוד..), הכנסת האב, רכושו וכושר ההשתכרות שלו – בית המשפט לוקח גם את השתכרות האם.

חשוב לציין, שההחלטה של בית השפט לגבי תשלום מזונות ילדים, יכולה להשתנות – אם מתקיים שינוי כלשהו, כמו ירידה ביכולת ההשתכרות של האב וכדומה, קיימת אפשרות להגיש בקשה לבית משפט לגבי הפחתת מזונות.

תיקון דמי מזונות
הזמנים משתנים, כיום, בניגוד למה שהיה נהוג בעבר, זה כבר לא מובן מאליו שהילדים יישארו עם האימא. יותר ויותר זוגות בוחרים בהסדר של משמורת משותפת.

מעבר לכך, זוגות רבים מרוויחים שכר דומה, וישנם גם מקרים לא מועטים, בהם האישה מרוויחה יותר – כחלק מכך, ניתן לשמוע בכל תקופת זמן קצרה, על תיקונים בחוק, ושינויים בתחום של דמי מזונות. בשנת 2017 התקבלה פסיקה משמעותית וחשובה בנושא שוויון מזונות במשמורת משותפת.

אם גם אתם מעוניינים בייעוץ וליווי מקצועי בנושא של דמי מזונות, עו”ד זיו בייטל יהווה ככתובת הנכונה. 

 

 

מעוניינים להגיש תביעה להגדלת מזונות? זקוקים לייעוץ בנושא דמי מזונות במשמורת משותפת? אתם נמצאים במקום הנכון.
עורך דין זיו בייטל מתמחה בתחום דיני המשפחה, ובעל ניסיון מעשי רב בתחום המזונות.

עורך הדין עובד עם גופים גדולים ומשמעותיים כמו ויצו, שי”ל של משרד העבודה ועוד..

עורך הדין ילווה אתכם לאורך כל ההליך תביעה להגדלת מזונות, כמו גם בכל נושא רלוונטי אחר, ייצג אתכם בבתי המשפט לענייני משפחה, ויהיה זמין עבורכם לכל שאלה.  

נושאים בעמוד זה:

קבעו עוד היום פגישת ייעוץ

ללא עלות:​

משרד עורכי דין זיו בייטל​

.Ziv Beitel & Co
Law Firm

ניסיון רב בדיני
גירושין ומשפחה

מעל 23 שנות נסיון

מאות הצלחות
בתיקי גירושין

מוביל בארץ
בתחומי המשפחה

justice, libra, symbolism

מאמרים נוספים