הורות משותפת – מזונות | עו”ד זיו בייטל

הורות משותפת – מזונות

הורות משותפת – מזונות

בשנים האחרונות אנו עדים למגמה, בה יותר ויותר זוגות אשר מתגרשים, בוחרים לגדל את ילדיהם במשמורת משותפת – הילדים מבלים חצי מהזמן עם האם ולנים בביתה, וחצי מהזמן הם נמצאים עם האב.

עד לפני תקופת זמן לא ארוכה, חובת המזונות – וגם כאשר היה מדובר בהסדר של הורות משותפת מזונות, הייתה חלה על האב – אומנם במקרים רבים הוא נדרש לשלם דמי מזונות מופחתים, אך עדיין, הייתה זאת חובתו הבלעדית.

לאחרונה, בעקבות פסיקה חדשה, חל שינוי בנושא הורות משותפת מזונות – וכאשר מדובר על ילדים בגילאי 6-15 במשמורת משותפת, המזונות אמורים להתחלק שווה בשווה בין שני ההורים – כמובן, תוך התחשבות בהשתכרות של כל אחד מהם.

דבר זה שינה את כל הנושא של גירושין מזונות, וכיום, יותר ויותר זוגות אשר מצויים בהליכי גירושים או לפני הגשת תביעת מזונות ילדים, מתקשים להבין מהם חובותיהם בנושא.

הגדלת מזונות
אז למרות שמערכת המשפט מגלה גמישות בנושא של הורות משותפת מזונות, ומתאימה את עצמה לתקופה, לא כל הזוגות שמתגרשים בוחרים במשמורת משותפת, ולכן פסיקה זו אינה חלה עליהם.

וגם במקרים בהם הם בוחרים במשמורת משותפת,  עדיין ישנם מצבים בהם הנסיבות משתנות, ובעקבות כך, עולה צורך להגיש בקשה לנושא של הגדלת מזונות – לדוגמא, אם חל שינוי שכתוצאה ממנו הילדים נמצאים יותר אצל האם ופחות אצל האב, אם חלה הרעה במצבה הכלכלי של האם, או הטבה במצבו הכלכלי של האב או שינויים מהותיים אחרים מהזמן בה התקבלה החלטה על גירושין מזונות.

כאמור, במקרים כאלו, ההמלצה היא לפנות אל עורך דין דיני משפחה המתמחה בתחום של תביעת מזונות ילדים, על מנת שזה ילווה, ייעץ וייצג את הלקוח שלו, לכל אורך התהליך תוך שמירה מרבית על האינטרסים שלו.

חשים אי בהירות לגבי נושא של הורות משותפת מזונות? יש לכם שאלות בנושא גירושין מזונות? זקוקים לליווי בכל תהליך אחר אשר קשור להליכי גירושין או לתשלום מזונות?

עורך הדין זיו בייטל, הינו בעל ידע מקצועי מקיף, וניסיון של שנים בטיפול בתיקים מהסוג הזה. עורך הדין לא נח על שמריו, ומקפיד להתעדכן בכל השינויים והפסקות האחרונות בתחום של הורות משותפת מזונות. מוזמנים ליצור קשר עם עורך הדין ולקבוע פגישת ייעוץ.

נושאים בעמוד זה:

קבעו עוד היום פגישת ייעוץ

ללא עלות:​

משרד עורכי דין זיו בייטל​

.Ziv Beitel & Co
Law Firm

ניסיון רב בדיני
גירושין ומשפחה

מעל 23 שנות נסיון

מאות הצלחות
בתיקי גירושין

מוביל בארץ
בתחומי המשפחה

מאמרים נוספים