תביעת מזונות אישה | עו”ד זיו בייטל

תביעת מזונות – אישה

תביעת מזונות – אישה

נשים רבות אשר עומדות לקראת או  מצויות בהליכי כגירושים, מוצאות את עצמן עם שאלות או תהיות שונות לגבי תביעת מזונות אישה.

מזונות אישה הם סכום כסף המשולם על ידי הבעל לאישה, ומטרתו לאפשר לה להמשיך ליהנות מאותה רמת החיים אותה היא ניהלה במהלך שנות נישואיה.

חשוב לציין שבניגוד  לנושא של תשלום מזונות ילדים, הנושא של תביעת מזונות אישה רלוונטי, רק במקרים בהם הגבר והאישה לא השלימו את תהליך הגירושים – וזה תקף גם אם הם נמצאים בעיצומו של תהליך זה, כאשר התשלום יתבצע רק עד למועד קבלת הגט והשלמת תהליך הגירושים.

הבדל נוסף בין מזונות אישה למזונות ילדים, נוגע לכך שמזונות ילדים על פי דין, לוקחים בדרך כלל בחשבון את הצרכים המינימאליים של הילדים, ולעומתם, מזונות אישה טומן בחובו חיוב רחב יותר, כאשר המטרה היא לאפשר לה רמת חיים גבוהה.

דבר נוסף שחשוב לדעת, שבשנים האחרונות, לצד תביעת מזונות אישה, אנחנו עדים גם לתופעה של תביעות מזונות גבר, אשר מספרן הולך וגדל.

תשלמי מזונות בגירושים
כאשר מדברים על תשלמי מזונות בגירושים, מתכוונים בדרך כלל לנושא של תשלום מזונות ילדים. גובה המזונות נקבע בדרך כלל בבית המשפט לענייני משפחה, כאשר קביעת סכום המזונות מתבצעת תוך שימת דגש על פרמטרים כמו: גיל הילד, צרכי הילד (מזון, מדור, הלבשה והנעלה, חינוך, בריאות, חוגים ועוד..), הכנסת האב, רכושו וכושר ההשתכרות שלו – בית המשפט לוקח גם את השתכרות האם.

חשוב לציין, שההחלטה של בית השפט לגבי תשלום מזונות ילדים, יכולה להשתנות – אם מתקיים שינוי כלשהו, כמו ירידה ביכולת ההשתכרות של האב וכדומה, קיימת אפשרות להגיש בקשה לבית משפט לגבי הפחתת מזונות.

תיקון דמי מזונות
הזמנים משתנים, כיום, בניגוד למה שהיה נהוג בעבר, זה כבר לא מובן מאליו שהילדים יישארו עם האימא. יותר ויותר זוגות בוחרים בהסדר של משמורת משותפת.

מעבר לכך, זוגות רבים מרוויחים שכר דומה, וישנם גם מקרים לא מועטים, בהם האישה מרוויחה יותר – כחלק מכך, ניתן לשמוע בכל תקופת זמן קצרה, על תיקונים בחוק, ושינויים בתחום של דמי מזונות. בשנת 2017 התקבלה פסיקה משמעותית וחשובה בנושא שוויון מזונות במשמורת משותפת.

אם גם אתם מעוניינים בייעוץ וליווי מקצועי בנושא של דמי מזונות, עו”ד זיו בייטל יהווה ככתובת הנכונה.  

נושאים בעמוד זה:

קבעו עוד היום פגישת ייעוץ

ללא עלות:​

משרד עורכי דין זיו בייטל​

.Ziv Beitel & Co
Law Firm

ניסיון רב בדיני
גירושין ומשפחה

מעל 23 שנות נסיון

מאות הצלחות
בתיקי גירושין

מוביל בארץ
בתחומי המשפחה

justice, libra, symbolism

מאמרים נוספים