ביטול מזונות במשמורת משותפת | עו”ד זיו בייטל

ביטול מזונות במשמורת משותפת

ביטול מזונות במשמורת משותפת

בעקבות שינוי חוק המזונות, הורים רבים אשר מצויים בהליכי גירושים, או גרושים במשמורת משותפת כבר שנים, מוצאים את עצמם אולי מבולבלים לגבי החובות שחלות עליהם לגבי המזונות ולגבי השאלה, האם חל ביטול מזונות במשמורת משותפת או לאו.. ננסה לעשות קצת סדר.

בחודש יולי, שנת 2017, בית המשפט העליון קבע בפסיקה תקדימית, כי הורים גרושים עם הסדר של משמורת משותפת על ילדים שגילם בין 6 עד 15 שנים, ושכרם הינו זהה או דומה, חבים בדמי מזונות משותפים – זאת בהתאמה ליכולות הכלכליות של כל אחד מהם.

אז למרות שפסיקה זאת, טומנת בחובה שינוי חוק המזונות שהינו משמעותי, עדיין לא מדובר בהכרח בנושא של ביטול מזונות במשמורת משותפת אלא בחלוקה בנטל – עד לפסיקה זו, תשלום המזונות היה חל על האב בלבד, והחל מהפסיקה, אותה חובה בדיוק חלה גם על האם.

מתי יתקיים ביטול מזונות במשמורת משותפת?
אופן חלוקת המזונות במשמורת משותפת, בהתבסס על הפסיקה התקדימית, יתבצע בהתאם ליכולות הכלכליות של שני ההורים – אם לדוגמא, שכרם זהה הם יחלקו שווה בשווה את תשלום המזונות.

במקרים בהם היכולות הכלכליות של האם הינן גבוהות משמעותית מאלו של האב, יתכנו מקרים בהם יתקיים ביטול מזונות במשמורת משותפת, ומלוא תשלום המזונות יוטל על האם.

כמובן, שבכדי לברר את נושא זה לעומק, מומלץ להיוועץ באחד מאותם עורכי דין לגירושים או עורך דין ידועים בציבור (במקרים בהם מדובר בבני זוג שבחרו לנהל משק בית משותף ולהוליד לילדים ללא מסגרת נישואים), הבקיא בנושא, ולקבל ממנו את כל הפרטים הרלוונטיים.

כמובן, שכאן חשוב לציין שהליך ביטול מזונות במשמורת משותפת הוא הליך מורכב, ועדיין יש צורך להוכיח על שינוי נסיבתי מהותי בכדי לבטל מזונות.

עורכי דין לגירושיםכמו גם עורך דין ידועים בציבור, נדרשים כאמור, לטפל בסוגיות רגישות ומורכבות כמו ביטול מזונות.
כחלק מכך, כאשר מדובר בנושאים מורכבים שכאלו, חשוב להקפיד ולפנות אך ורק לעורך דין דיני משפחה מקצועי, ובעל ידע וניסיון מוכח בטיפול בתחומים אלו.

עם ניסיון רב שנים, עבודה עם גופים גדולים וחשובים, וטיפול במגוון רחב של תיקים העוסקים בנושאים הללו, עורך דין זיו בייטל, יהווה ללא כספק כאיש המקצוע המתאים למטרה.

נושאים בעמוד זה:

קבעו עוד היום פגישת ייעוץ

ללא עלות:​

משרד עורכי דין זיו בייטל​

.Ziv Beitel & Co
Law Firm

ניסיון רב בדיני
גירושין ומשפחה

מעל 23 שנות נסיון

מאות הצלחות
בתיקי גירושין

מוביל בארץ
בתחומי המשפחה

justice, libra, symbolism

מאמרים נוספים