מזונות גירושין | עו”ד זיו בייטל

מזונות – גירושין

מזונות – גירושין

זוגות רבים אשר מתחילים בהליכי גירושין מוצאים את עצמם מבולבלים סביב נושא מזונות גירושין – בעיקר, בשל העובדה כי בשנים האחרונות, אנו עדים לשינויים ולפסיקות חדשות סביב נושא זה.

ובכן, הדרך הטובה ביותר לקבל את כל המידע המשפטי הרלוונטי על מזונות גירושין, דמי מזונות לילד, או מזונות אישה ללא ילדים היא על ידי פנייה לעורך דין דיני משפחה, הבקיא בנושא זה, וכמובן, גם בפסיקות האחרונות שהתבצעו בנושא.

יחד עם זאת, ישנם מספר נתונים אשר בכולם לסייע לאותם זוגות לבצע חישוב כללי של דמי מזונות – במידה והם מעוניינים להגיע להסכמה ביניהם בנושא.

חישוב דמי מזונות
מזונות גירושין, עוסקים בראש ובראשונה במזונות ילדים, ולמרות שבקבלת ההחלטה לגבי גובה המזונות, כל מקרה אמור להיבחן לגופו, כאשר מדובר בדמי מזונות לילדים אשר גילם הוא מתחת ל-6 שנים, קימת אפשרות לבצע חישוב דמי מזונות כללי.

גובהם דמי המזונות לילדים צעירים עומד בדרך כלל על סכום שבין 1250 ל-1500 ₪ לילד.

לסכום זה יש להוסיף השתתפות בהוצאות מדור, ומחצית מההוצאות החריגות (במקרים וישנן כאלו).
חישוב המזונות לילדים בגילאי 6 ועד 18 יהיה שונה, כאשר אחד הפרמטרים החשובים ביותר בהליך החישוב, נוגע לשאלה, האם מדובר במשמורת משותפת או לא.

כאן חשוב לציין שבהליך החישוב של מזונות גירושין, נלקחים בחשבון מגוון פרמטרים נוספים כמו: השתכרות האב, השכרות האם, צרכים מיוחדים של הילדים ועוד..

בשאלה לגבי גובה מזונות אישה ללא ילדים החישוב הוא יותר מורכב, ותלוי ברמת החיים אליה האישה הורגלה בזמן שהייתה נשואה – מטרת דמי מזונות אישה, הוא לאפשר לה את אותה רמת חיים, אליה הורגלה עד לגירושין.

מזונות גירושין, מהווים כתחום מורכב, אשר מעסיק זוגות רבים שבוחרים להתחיל בהליכי גירושין. בכדי לצלוח את הנושא הזה על הצד הטוב ביותר – תוך ניסיון להגיע להסכמה בנושא, חשוב מאוד להיוועץ בעורך דין לענייני משפחה.

עורך הדין זיו בייטל יהווה ככתובת הנכונה למטרה, ברשות עורך הדין ניסיון רב שנים, ידע מקצועי מקיף והיכרות מעמיקה עם כל הפסקות אשר התבצעו בנושא בשנים האחרונות.

נושאים בעמוד זה:

קבעו עוד היום פגישת ייעוץ

ללא עלות:​

משרד עורכי דין זיו בייטל​

.Ziv Beitel & Co
Law Firm

ניסיון רב בדיני
גירושין ומשפחה

מעל 23 שנות נסיון

מאות הצלחות
בתיקי גירושין

מוביל בארץ
בתחומי המשפחה

מאמרים נוספים