חלוקת רכוש בגירושין

חלוקת רכוש בגירושין

הליך הגירושין טומן בחובו מספר רב של החלטות מורכבות, כאשר אופן חלוקת רכוש בגרושים, מהווה את אחת ההחלטות עם המורכבות הגדולה ביותר.

להחלטה על חלוקת רכוש בגרושין, ישנה השפעה גדולה, על העתיד הכלכלי של כל אחד מהצדדים. זוגות רבים, מוצאים את עצמם מתמודדים עם אי הסכמות וניגודי אינטרסים סביב נושא זה – ולעיתים הדרך להסכמה, היא דרך חתחתים לא פשוטה, אשר יכולה להתפתח לסכסוך של ממש – גם בקרב זוגות אשר החלו את תהליך הגירושין בנועם.

אז מה עושים ואיך פותרים את הנושא הזה של חלוקת רכוש בגרושין – הדרך הטובה ביותר היא להיוועץ בעורך דין מקצועי הבקיא בסוגיות המשפטיות בתחום, וכמובן, לנסות להיות קשובים ואולי גם גמישים יותר כלפי הזוג השני.

ומה לגבי דמי מזונות?
מזונות, מהווים סוגיה נוספת אשר יכולה להתפתח למחלוקת ולסכסוך ממשי בקרב בני זוג שמתגרשים – ההחלטה יכולה להיות סביב מזונות במשמורת משותפת, מזונות ילד אחד או מזונות של מספר ילדים, והמטרה היא כמובן, לנסות ולהגיע להסכמה – חשוב לזכור שאי הסכמה בנושא, יכולה להוביל למאבק משפטי ממושך, אשר עלול לפגוע בכל הנוגעים בדבר.
הסכם מזונות אמור לכלול בתוכו: את גובה סכום מזונות החודשי אשר ישולם מדי חודש, את מועד התשלום, אופן העברת התשלום, קביעת מקרים בגינם יכול להתקיים שינוי בגובה המזונות – לדוגמא, הפחתת דמי מזונות, וההמלצה היא גם להסכים על דרך או איש מקצוע אשר יהיה אחראי על יישוב סכסוכים – במידה ויצוצו כאלו – זה יכול להיות עורך דין, מגשר וכדומה.

הפחתת דמי מזונות
בעוד שבנושא של חלוקת רכוש בגרושין, אין יותר מדי גמישות ולאחר שהתקבלה ההחלטה, לא יהיה ניתן לשנות אותה. במקרים של דמי מזונות, הן כאשר מדובר בנושא של מזונות ילד אחד והן אם מדובר במספר ילדים, קיימת אפשרות להגיש בקשה להפחתה.

במקרים בהם מדובר לדוגמא, בנושא של מזונות במשמורת משותפת, ההפחתה בדמי המזונות יכולה לעמוד על שיעור של 25 אחוז – חשוב לציין, שזאת לא הסיבה היחידה בגינה ניתן לבקש הפחתה.

אם אתם נמצאים בהליכי גירושין ומעוניינים בליווי וייעוץ סביב נושאים כמו חלוקת רכוש בגירושין, או מזונות ילדים, אתם מוזמנים ליצור קשר עם עו"ד זיו בייטל, לקבל ייעוץ מקצועי וליווי לאורך כל הדרך.

אני כאן כדי לעזור.

לשיחת היכרות ללא התחייבות יש להשאיר פרטים מטה ואדאג שהמשבר הזה יהיה מאחוריך