הסכם יחסי ממון | עו”ד זיו בייטל

הסכם יחסי ממון

הסכם יחסי ממון

הסכם יחסי ממון נועד בכדי להסדיר נושאים שונים בין בני הזוג, במקרים של פרידה או מוות של אחד מבני הזוג.

בכוחו של הסכם יחסי ממון, לחסוך מבני הזוג, הליכים משפטיים מורכבים וארוכים, אשר טומנים בחובם הוצאות כספיות גבוהות, וקשיים רגשיים.

במידה ואותו הסכם יחסי ממון נחתם בין בני זוג אשר עדיין לא נישאו, חשוב לאשר את ההסכם בבית משפט או בפני עורך דין שהוא גם נוטריון – ההמלצה היא דומה, גם במקרים בהם מדובר בנושא של הסכם ממון בין ידועים בציבור – לא קיימת באמת חובה לאשר את ההסכם, אך עצם האישור, מונע מצב בו אחד הצדדים יטען שהוא חתם מתוך כפיה או בלי להבין על מה הוא חותם.

הסכם יחסי ממון אשר נחתם בין זוגות נשואים, בדומה לנושא של הסכם מזונות, יש לאשר אך ורק בפני בית משפט או בית דין דתי – ללא אישור שכזה, לא יהיה להסכם תוקף.

מה ההסכם כולל?
הסכם יחסי ממון, יכול להכיל מגוון רחב של נושאים, אשר חלקם גם רלוונטיים לילדים (או לילדים שייוולדו במהלך הקשר), ובין היתר: משמורת, הסכם מזונות, חינוך, חלוקת רכוש וכדומה.

יחד עם זאת חשוב לציין, שכאשר זה נוגע לנושא של ילדים, ההחלטות יכולות להשתנות – זאת מהסיבה הפשוטה, שלא ניתן לחזות באופן מדויק את צרכי הילדים, ולכן, יכולים לחול שינויים.

שינוי פסק דין
נשאלת השאלה, מה קורה כאשר אחד מבני הזוג, מעוניין לבטל או לשנות הסכם ממון אשר אושר. ובכן, מדובר בדרך כלל בתביעה מורכבת, אשר תלויה במידה רבה בנסיבות בגינן אחד מבני הזוג מבקש לבטל את ההסכם – במקרים בהם, יוכח כי החתימה על ההסכם יתבצע בכפיה, יחול שינוי פסק דין. אך במקרים אחרים, כמו תחושה שההסכם אינו הוגן, יהיה הרבה יותר קשה ומורכב לבטל את ההסכם.

בין אם אתם עומדים לקראת נישואים, בין אתם מנהלים משק בית כידועים בציבור ובין אם אתם זוג נשוי, והנכם מבקשים לערוך הסכם ממון – אתם מוזמנים ליצור קשר עם עו”ד זיו בייטל.

עורך דין בייטל אוחז ברשותו ניסיון רב בתחום עריכת הסכמי ממון, וברשותו ידע מקצועי מקיף אשר יספק לכם שקט נפשי בהליך החתימה.  מעוניינים בפגישה? צרו קשר ונתאם.

נושאים בעמוד זה:

קבעו עוד היום פגישת ייעוץ

ללא עלות:​

משרד עורכי דין זיו בייטל​

.Ziv Beitel & Co
Law Firm

ניסיון רב בדיני
גירושין ומשפחה

מעל 23 שנות נסיון

מאות הצלחות
בתיקי גירושין

מוביל בארץ
בתחומי המשפחה

מאמרים נוספים